AmulGujarat Co-operative Milk Marketing Federation Ltd. (GCMMF Ltd.), is India's largest food marketing organisation.https://shop.amul.com/s/62fa94df8c13af2e242eba16/632c0a030a4b84e22b4994cc/asset-1-480x480.png
Gujarat Cooperative Milk Marketing Federation Ltd., Amul Dairy Road388001AnandIN
Amul
Gujarat Cooperative Milk Marketing Federation Ltd., Amul Dairy RoadAnand, IN
+9118002583333https://shop.amul.com/s/62fa94df8c13af2e242eba16/632c0a030a4b84e22b4994cc/asset-1-480x480.png"[email protected]
6690d7000d228766fe9af4cfAmul Organic Trial Packs Combo, 4.2 kg | 7 ProductsAmul Organic Trial Packs Combo, 4.2 kg | 7 Products

Amul Organic Trial Pack with following products:

  • Amul Organic Basmati Rice, 1 kg | Pack of 2
  • Amul Organic Moong, 1 kg
  • Amul Organic Rajma (Chitra), 500 g
  • Amul Organic Masoor Dal, 500 g
  • Amul Organic Turmeric Powder, 100 g
  • Amul Organic Ginger Powder, 100 g
ORGTP_12
INR675Out of Stock
Amul

Amul Organic Trial Packs Combo, 4.2 kg | 7 Products

MRP₹675 ₹900 (USP  ₹160.71/kg) Save (-25%)
Sold Out
No Return / No Cancellation

This product is non-returnable due to the nature of the product.

For damaged, missing, or wrong products, complaints must be logged within 3 days of delivery.

You will need to share an image of the shipping label, image of the damaged product, complete unboxing video of the damaged, missing or wrong order received.

For more details refer to our Return & Refund Policy.

Product Information

Amul Organic Trial Pack with following products:

  • Amul Organic Basmati Rice, 1 kg | Pack of 2
  • Amul Organic Moong, 1 kg
  • Amul Organic Rajma (Chitra), 500 g
  • Amul Organic Masoor Dal, 500 g
  • Amul Organic Turmeric Powder, 100 g
  • Amul Organic Ginger Powder, 100 g

Ingredients information coming soon!

  • Organic Foods are Healthy, Chemical Free, Pesticide Free and nutritious.
  • Grow using natural farming practices.
  • Organic food helps in systemic resistance against disease and deficiency.

Usage information coming soon!

Related Products

Amul Organic Goan Cashews, 250 g
25% OFF
MRP₹375₹500 (USP  ₹1.50/g)
New
Amul Organic Almonds, 250 g
25% OFF
MRP₹262.5₹350 (USP  ₹1.05/g)
Bestseller
Amul Organic Whole Wheat Atta, 5 kg
25% OFF
MRP₹262.5₹350 (USP  ₹52.50/kg)

Recently Viewed

Amul Organic Kabuli Chana, 500 g
Sold Out25% OFF
MRP₹105₹140 (USP  ₹0.21/g)
Bestseller
Amul Whey Protein, 32 g | Pack of 30 Sachets
Sold Out

Customer Review

Be the first to review this product
0/5
Rate this product!